Wednesday, June 19, 2013

dolcezuzka @ Inspire

These pics are from last week in Bratislava.
Oh then it was amazing, couple days before Noc architektury, when I was healthy.
Now I´m home, I have fever and probably some kind of inflammation.
Seriously the "best" way how to start summer is with antibiotics. :D

And P.S. : I am in new Inspire magazine with other 3 bloggers. ;)

Tieto fotky sú ešte z minulého týždňa z Bratislavy.
Vtedy bolo ešte super, pár dní pred Nocou architektúry, keď som bola ešte zdravá.
Teraz som doma, mám 39tky horúčky a pravdepodobne nejaký zápal.
"Najlepšie", ako začať s letom doma je tak, že vďaka antibiotikám ani nemôžem ísť na slnko. :D

No a P.S. : Spolu s ďalšími 3 blogerkami ma nájdete v najnovšom čísle Inspire. ;)Sunday, June 16, 2013

Star Store showroom 12.6. 2013

Last Wednesday me and Timi went to see the opening of Nela Kočišova´s showroom Star Store. It´s based on idea that when you have something in your closet that you don´t wear it´s better to let somebody else have it. The people that offered their often not even used clothes are slovak celebrities and fashion designer Fero Mikloško together with Nela chose the right pieces. The clothes come for example from Lucia Hablovičová, Magdaléna Šebestová or Ivana Kičikoleva. Buttik offers from very exclusive pieces for example from Gucci or Prada to more affordable ones for example from Asos or Zara.
Different people have different styles and opinions and that is the reason why I didn´t like some pieces at all and really liked the other ones. I definitely think that clothes in store are diverse and everybody could probably find something for themselves. :) The event was very pleasant and I really want to say thank you for inviting me.

Minulú stredu sme sa s Timi boli mrknúť na otváranie showroomu Star Store Nely Kočišovej. Ten je založený na myšlienke, že veci, ktoré nenosíme a zaberajú nám zbytočne miesto v šatníku je potrebné posunúť ďalej. Háčik je v tom, že v tomto prípade ide o často aj nenosené oblečenie známych osobností slovenského šoubiznisu, ktoré osobne vyberali Nela spolu s Ferom Mikloškom. Kúskami zo svojich šatníkov prispeli napríklad Lucia Hablovičová, Magdaléna Šebestová či Ivana Kičikoleva. Butik má v ponuke veľmi exkluzívne kúsky napríklad od značiek Prada či Gucci, ale aj dostupnejšie, napríklad od Asosu. 
Podľa hesla veľa ľudí, veľa chutí som našla kúsky, ktoré by som si neobliekla, lebo mám iný štýl, ale zase aj také, ktoré by som určite vlastniť chcela. Podľa toho viem, že oblečenie v obchode je rôznorodé a každý by si tam pravdepodobne mohol nájsť "to svoje". :) Celá akcia bola veľmi príjemná a týmto spôsobom ďakujem za pozvanie. 
Saturday, June 01, 2013

F&F showroom jeseň/zima 2013

A couple of days ago Timi and me got invited to F&F showroom to see the new fall/winter collection. Because the fashion show itself took place in London the showroom was decorated in London style (I would love to steal that little queen from first photo because she waved her hand like a pro:D) and we also got to enjoy english cookies, sandwiches and strawberry vine. But that´s enough details for now, let´s get to the new collection. What can we look forward to?

Pred pár dňami sme s Timi od F&F tímu dostali pozvánku do showroomu na okuknutie novej kolekcie. Keďže samotná prehliadka sa konala v Londýne, tak nás okrem oblečenia a doplnkov privítalo aj množstvo londýnskych dekorácií (kráľovnú na prvej fotke by som najradšej ukradla, lebo super mávala rukou:D) a samé fajnotky od anglických cookies, sendivčov až po jahodové vínko. No ale teraz dosť detailov a prejdeme k novej kolekcii. Na čo sa môžeme tešiť?