Tuesday, July 30, 2013

news

As I mentioned before on facebook, we went to something like summer exchange where anybody could sell anything they don´t need anymore during the weekend. I sold a couple of dresses, I gave some stuff for free, we drank wine, ate an amazing veggie goulash soup and had a great time. And I still have something left so there will be a giveaway for sure. ;)
There are some news. My sis got engaged and she is in Sicily now. Oh god, I want to swim in the sea so badly!
I love this heat so I was planning to spend some time tanning after a couple of days at work. But the weather decided to have different plans than me.:)
Btw what about you and high temperatures? Do you like to tan or prefer to stay in shade? :)

Ako som Vám skôr spomínala na facebooku, cez víkend sme boli na letnej burze. Predala som viacero šiat, niektoré darovala, popili sme, pokecali, dali si skvelý veggie guláš a jednoducho bolo super. :) Keďže mi niečo zostalo, o chvíľku chystám giveaway, tak sa tešte. ;)
Od minula je nové ešte to, že moja sestra je už zasnúbená a momentálne na Sicílii. Bože, čo by som ja dala za to, aby som bola pri mori!
Mne súčasné horúčavy dokonale vyhovujú, takže som sa po pár dňoch v robote dnes rozhodla opaľovať. Ale keďže ja som ja, počasie sa ako na potvoru muselo pokaziť. :)
Btw, čo vy a tieto teploty? Opaľujete sa alebo skôr preferujete zostávať v tieni? :)


Wednesday, July 24, 2013

crazy week

I will be working four of five next days this week so it will be kinda crazy for me.
But it doesn´t matter, it was my own choice and who wants to shop really has to work (except the members of for example Hilton family:). And mostly, my man is leaving for a week so I have to keep myself occupied. :)
I have spent today on a great barbecue party with my friends and even jumped into pool a couple times. Weekend is supposed to be hot so I hope I will get more tanned. ;)
What about you? What are you planning for the weekend? :)

Tento týždeň pre mňa bude trošku šialený, lebo robím nasledujúce štyri dni z piatich.
Ale nevadí, sama som si tak vybrala, no a kto chce ísť nakupovať, musí robiť (pokiaľ za tatka nemá Borisa Kollára:). A hlavne, chlap mi odchádza na týždeň, takže mi to padne vhod sa niečím zamestnať. :)
Dnes som bola na perfektnej grilovačke, kúpala sa v bazéne po x rokoch a užívala si chvíle so super kamarátmi. Na víkend hlásia super horúčavy, tak dúfam, že sa budem mať možnosť aspoň trošku opáliť. ;)
A čo vy? Čo plánujete na víkend? :)Saturday, July 20, 2013

just shortly

Today just very shortly.
We are going hiking to High Tatras tomorrow, so I´m pretty excited because I haven´t been there for such a long time. :)
I really have to go to pack some things so have a great weekend. :)

Dnes len kratučko.
Zajtra sa chystáme na túru na Kriváň, takže sa už veľmi teším, lebo v Tatrách som už dlho predlho nebola. :)
Takže si bežím pripraviť veci a Vám prajem krásny víkend. :)

Držte mi prsty, nech na tej túre nevypustím dušu. :DWednesday, July 17, 2013

about my week

I´m back.
The trip to cottage was great. My drunk watermelon didn´t go well. I have spent my whole night preparing it but vodka decided to evaporate. But the grilled meat, fruit cake, fancy bread, baked potatoes and goulash soup were amazing. And even though the weather was bad, we had fun. :)
I had two 8-hour shifts this week and I´m excited because now I´m a stable part-time worker so somebody has finally appreciated my effort. ;)
My day yesterday had such a great start! Why? Because it involved jumping on a trampoline, tasting children´s yummy lunch, playing with kids and feeling like a giant near all those tiny beds, toilets and chairs. My mom is opening a private bilingual Montessori playschool so click HERE or HERE to check it out! :)
How was your week? :)

Po týždni som späť.
Chata bola super. Opitý melón sa síce vôbec nevydaril, no a to som sa s ním drbala celý večer a noc, lenže vodka sa rozhodla jednoducho vypariť, doslovne. :) Ale zato grilované mäsko, bublanina, bábovka, guláš a francúzske zemiaky vyšli. Aj napriek dažďu bolo super, jednoducho taká pohodička.
Tento týždeň mám za sebou už dve osmičky a teším sa, lebo som už konečne stabilný brigádnik, takže som rada, že niekto moju robotu ocenil. ;)
A včera som mala skvelý začiatok dňa spojený so skákaním na detskej trampolíne, dukátovými buchtičkami, hraním sa s deťmi a pripadaním si ako obor medzi všetkými tými malými postieľkami, záchodíkmi al stoličkami. Prečo? Lebo som bola u mamky v škôlke. Otvára totiž súkromnú bilingválnu Montessori škôlku, takže určite klik TU alebo TU! :)
Aký týždeň ste mali vy? :)Tuesday, July 09, 2013

horses

Today I´m wearing a dress with a little horses.
I have always liked them. When I was little I used to collect plastic ones. I still remember how I cried one time because mom wouldn´t buy me another one. The saleswoman wanted to earn some money so she tried to do it through mom´s feelings when she asked me how many horses do I own. My answer was: "only 16!" didn´t really get her the sale she wanted. :D
What about you? What did you collect as a child?

P.S.: I won´t be here for a week because I´m leaving for our cottage and I´m working after that so have a good week. :)

Dnes mám na sebe šaty s koníkmi.
Vždy som ich mala rada. Ako malá som dokonca zbierala všetky možné plastové, čo sa mi dostali pod ruku. Doteraz si pamätám, ako som ako malé decko revala na trhu, lebo mi mamka nechcela kúpiť ďalšieho. Predavačka s vidinou zarobených koruniek sa snažila atakovať jej city tým, že sa ma opýta, koľko koníkov vlastne vlastním. Moja odpoveď "iba 16!" jej nový obchod pochopiteľne nezaručila. :D
A čo vy? Čo ste ako malé deti zbierali?

P.S.: Najbližšie sa ozvem asi až o týždeň, pretože odchádzam až do nedele na chatu, a potom robím, takže sa mi tu majte pekne. :)


Sunday, July 07, 2013

yummy yummy yummy I got cake in my tummy :D

I´m sorry, I won´t write much today.
I´m really tired because I had to wake up at 4:15 AM because of my part time job.
The photos are from Thursday, when we went to get coffee and dessert to San Domenico caffe. It´s a great place to go to when you are in Košice. I will show you my Instagram photos at the end of the post, they will give you the idea. ;)

Prepáčte, ale dnes toho nepopíšem veľa.
Bola som na brigáde a vstávala som na ňu už o 4:15, takže som dosť rozbitóza.
Fotky sú zo štvrtka, keď sme šli na perfektnú kávu a koláčik do kaviarne San Domenico caffe. Ak ste v Košiciach, tak Vám radím tam zájsť. Na konci postu Vám dávam moje fotky z Instagramu, tie Vás určite navnadia. ;)Monday, July 01, 2013

movie tips

I seriously have no idea why, but recently I haven´t seen a lot of good movies.
So you will find all of the bad ones, great ones and even the ones I am planning to see at the end of this post.
Please comment about you movie tips or even bad movies you have seen recently. ;)

Naozaj neviem prečo, ale v poslednom čase som naozaj videla veľmi málo dobrých filmov.
Takže varovanie pred zlými, nápad na dobré a ukázanie tých, ktoré ešte plánujem vidieť nájdete na konci za outfit fotkami. :)
Napíšte mi Vaše tipy, poprípade varovania na blbé filmy, budem rada. ;)