Friday, August 30, 2013

just shortly

Today just without words because I´m leaving in a couple of minutes for the weekend so I don´t have much time.
Have a great weekend!

Dnes bez slov, lebo o chvíľočku odchádzam na víkend preč a nemám veľa času.
Prajem Vám krásny víkend! 


Tuesday, August 27, 2013

friendships

I prefer to have a little group of good friends instead of many I just know a little. And I cherish friendships that last longer time and can overcome a long distance. Naty is my friend from elementary school that I used to dream to go to Hawaii with, cooked a puding for a first time or even experienced fights in bars or dealt with sad stuff. We meet only a couple times a year but it´s always worth it. Like yesterday. The photos are from it so sorry for the quality. 
Btw what about you and friendships? Do you prefer a big group of people you know little or a couple of good ones?


Neviem, aký typ človeka ste vy, ale ja preferujem mať menšiu skupinku dobrých kamarátov ako obrovskú skupinu známych. A najviac si cením priateľstvá, ktoré toho vydržia veľa, aj čo sa vzdialenosti a času týka. Naty je moja kamoška od základnej, s ktorou sme spolu snívali o výlete na Hawaii, prvý raz varili puding, z ktorého nám potom bolo zle, ale zažívali aj bitky v baroch či riešili smutné veci. Stretávame sa len párkrát ročne, ale vždy to stojí za to. Tak to bolo aj včera. A z tej udalosti sú aj tieto fotky. Bohužiaľ fotené už v šere a iPhonom, ale tak aj také tu musím niekedy dať. ;)

Btw, čo vy a kamarátstva? Radšej veľa známych alebo pár dobrých?


Friday, August 23, 2013

Primark haul 2 + how to get there?

Takže tu máte už dlhšie spomínané video. Dúfam, ma veľmi neskritizujete. :D

Sorry, the video is in slovak language only.


Wednesday, August 21, 2013

lace and baby blue

Hi, I don´t have much time because I work hard as a bee this week, but I will make it up to you asap. ;)
Last week I was in Vienna (Primark), Bratislava and Drienica.
I´m really really tired, so I won´t write much, but I´m  really looking forward to Primark video. ;)
How was your week?

Ahojte, tento týždeň mám naozaj málo času, lebo robím ako včielka, ale čo najskôr Vám to vynahradím. ;)
Minulý týždeň som bola vo Viedni (Primark), Bratislave a na Drienici.
Som veľmi unavko, takže nebudem písať veľa, ale tešte sa na video. ;)
Aký bol Váš týždeň?


Wednesday, August 14, 2013

New in

After 7 (!) hours spent in train I´m finally in Bratislava. "Amazing" trip, really. We were supposed to have a wagon with wifi but we ended up without wifi, outlets and with older wagon, where I sat next to really fat, not very good smelling lady that was also farting during the way. The train was also 1 hour late. Just perfect. :D
Now I´m done with the trains, I want to show you what stuff I got recently and a couple of random pics. :)

P.S.: I´m planning to go to Primark on Thursday so there will be more.;)


Po 7 hodinách (!) cestovania vlakom som už konečne v Bratislave. "Príjemná" cesta, fakt. Mali sme mať vozeň s wifi, nakoniec nebolo ani wifi, ani zástrčky, iba kupéčkový vozeň, v ktorom som samozrejme cestovala vedľa veľmi tučnej, naozaj nie dobre voňajúcej pani, ktorá ešte k tomu navyše aj počas cesty prdela. Vlak navyše meškal hodinu. No krása, čo Vám poviem. :D
Dnes ale už koniec o vlakoch, ukážem Vám, čo všetko sa v poslednej dobe u mňa nahromadilo vrátane random fotiek. :)

P.S.: Vo štvrtok idem do Primarku, takže toho bude viac.;)

P.S.2: Nezabúdajte na GIVEAWAY!


Saturday, August 10, 2013

cheap & chic

I´m going to Bratislava next week (so I hope I will get to go out with Timi:) and to Drienica right after that. I´m really glad that I´m finally doing something because I think that the only thing I have managed to do this summer is working. And having a summer without traveling and great memories is making me upset. My part time job is over in a couple of weeks so I hope I will make it up for me. ;)
Tomorrow is my nameday and I´m excited because I´m a little party fanatic!

And what about you? What interesting stuff have you done this summer?

Budúci týždeň sa chystám do Bratislavy, takže určite skočíme s Timi na vínko, potom na Drienicu, takže konečne niečo podniknem, lebo mám pocit, že jediné čo toto leto robím je to, že robím. A fakt ma to hnevá, pretože takéto leto bez super spomienok a cestovania som ešte nemala. O chvíľu mi končí robota, tak dúfam, že si to potom nejako vynahradím. ;)
Zajtra mám meniny, no a keďže som taký menší oslavovací fanatik, teším sa na ne tiež!

A čo vy? Čo zaujímavé ste stihli za toto leto podniknúť?

Nezabúdajte na GIVEAWAY!Monday, August 05, 2013

yay! giveaway! - ukončená

Sorry, today for slovak/czech readers only.

Takže v prvom rade Vám veľmi ďakujem za ohromnú podporu a odozvu na minulý článok. Veľmi ste ma potešili a vylepšili mi náladu. :) Ste jednoducho super.

A dnes chcem urobiť radosť aj niekomu z Vás, takže je tu giveaway o tento neónový náhrdelník z H&M a náušnice = pazúriky z Oasapu.


Friday, August 02, 2013

personally

I got criticised so much yesterday and even though I don´t write things like this often, today will be a totally different story.
I really can accept constructive criticism, for example when somebody tells me that given style/cut/colour doesn´t fit me or I should have combined it in a different way. But criticism for my body? Please! I really don´t think fashion blogger should be a model with 42 kilograms, because for that I can just open any fashion editorial possible. For me it´s about fashion combinations. What I really like about blogs is that they can be produced by anyone from curvy girl to skinny guy. Because it´s an ordinary person with imperfections, I can relate to him/her and understand him/her better.
And now about my body. I went through various eating disorders and I weighed from 49 kilograms to 72. I had one meal per day or ate almost nothing. But that stuff is over and that doesn´t matter. What I´m trying to say is, that I´m in probably in the most normal eating stage of my life and I´m not planning to change myself because of pathetic commentator from the internet. 
All of you that follow me don´t probably read my blog to see how much weight I gained but for your different reasons, and I´m glad for that. You make it worth it for me. :)

P.S.: The dress I´m wearing is for a dinner with my man. :)

Včera som bola dostatočne skritizovaná a keďže bežne takéto veci nepíšem, dnes to zmením.
Viem prijať, ak ma niekto kritizuje konštruktívne, napríklad ak mi povie, že mi daný štýl/strih/farba nesedí, alebo by som to mala skombinovať inak. Ale keď niekto začne napádať moju postavu, tak si jednoducho myslím, že módny blog naozaj nie je o tom, že má niekto 42 kíl, pretože na modelky si radšej otvorím módne editoriály. Je o tom, ako vie človek veci skombinovať. Na blogoch sa mi páči to, že ich môže tvoriť ktokoľvek, takže aj baba s krivkami, aj chudučký chalan. Keďže ide o obyčajného človeka s nedokonalosťami, viem sa s ním stotožniť a aj ho pochopiť lepšie.
Čo sa týka mojej postavy, v živote som si prešla rôznymi poruchami stravovania a mala som od 49 kíl až po 72. Jedla som raz denne alebo skoro vôbec nič. Ale nebudem tu vypisovať ďalej, nie je to podstatné. Základné je, že teraz som v asi najnormálnejšej etape stravovania a jednoducho sa meniť kvôli úbohému komentátorovi z internetu nebudem. 
Všetci, čo ma sledujete sem asi nechodíte preto, aby ste zmapovali každý kúsok tuku na mojom tele, ale máte na to iný dôvod, a za to som veľmi vďačná. Vďaka Vám ma to naozaj baví. :) 

P.S.: Na sebe mám šaty určené na večeru s mojím chlapiskom. :)