Thursday, October 31, 2013

wikend plaines

The title is dedicated to people who comment (anonymously) about my bad english. I try to do my best.
Just a simple, school outfit today.
I´m heading home tomorrow. I will spend 6 hours travelling, but it will be worth it because I will get to see people I like. ;)
I will have a bridesmaid dress fitting, I´m also planning meeting with my girlies, wine or two with Patrik and his Evka and a trip to our cottage.
So it looks like one busy weekend. ;)
What are your plans for the weekend?

Názov je venovaný všetkým (anonymným) komentátorom, ktorým prekáža moja zlá angličtina. Ja sa to snažím robiť najlepšie, ako viem.
Dnes len taký jednoduchý, školský outfit.
Zajtra sa chystám domov, takže síce vo vlaku strávim 6 hodín, ale aspoň uvidím ľudí, čo mám rada. ;)
Mám skúšku družičkovských šiat, stretko s mojimi ženami, chystám sa na chatu a ešte aj plánujem nejaké to víno, dve, osem (:D) s Patrikom a jeho Evkou. 
Takže busy víkend. ;)
Aké máte plány na víkend vy?Tuesday, October 29, 2013

Movie tips

This post is all about movie tips. (Because you have to watch something else than Shopping maniacs :D).
No, dnes netradične po dlhej dobe nejaké tie filmové tipy. (Pretože, ehm, okrem Maniačok si treba pozrieť aj niečo iné:D).


Sunday, October 20, 2013

Mango fashion show outfit

So, today is all about an outfit from Mango fashion show.
Finally I got to have my lacy ears on photos.
People look at me weird but I´m a little infantile. :D
You can see it for example on the way I look at cars (I imagine their lights as their eyes:), I pet each and every animal I see (for example random dog with sad eyes and Timi´s cat Čimo), I often find good stuff in kid´s section of H&M and for example these cat ears from C&A. :)
What about you? Do you have antyhing similar hidden inside of you? :D

A dnes outftit z Mango fashion show.
Konečne mám nafotené aj čipkované ušká.
Ľudia síce divne pozerajú, ale ja som strašný infantil. :D
Prejavuje sa to napríklad tým, že keď pozerám na autá, svetlá beriem ako ich oči, hladkám každé zvieratko, ktoré sa mi dostane do rúk (napríklad dnes neznámy hafan za plotom, ktorý na mňa smutne pozeral alebo Timin Čimo :D), aj v detskom oddelení H&M ma veľakrát niečo zaujme alebo napríklad tieto mačacie ušká z C&A. :)
A čo vy? Tiež sa vo Vás skrýva niečo podobné? :D


Thursday, October 17, 2013

Mango fashion show fall 2013

As I mentioned in last post, we went to see Mango fall 2013 fashion show with Timi (and big thanks for the photos goes to her) last weekend. Patrik did a great job so the show went well, I especially loved the music. ;)
The collection was divided into 4 parts: 1st one was inspired by Stella McCartney so it was all about minimalism, menswear and a little androgyny, 2nd one was inspired by Saint Laurent so all about grunge, leather and biker boots, Isabel Marant ispired the 3rd one and brought simplicity, black and leather and the last but not least one was inspired by Balmain and it was all about glam and great evening wear. I loved the fourth one the most mostly because of the red gown and black top, belt and skirt combo you will see in the pictures, where I will show you pieces I liked the most.
So, overall the show was great and I enjoyed it mostly because of the atmosphere and people I was with. More events like this in Košice, please! ;)

Ako som spomínala v minulom poste, minulý víkend sme s Timi (a patrí jej veľké ďakujem za fotky ) boli omrknúť Mango fashion show na jeseň 2013. Patrik makal ako fretka, a tak šlo všetko ako po masle, ja som si fičala aj na super hudbe. ;)
Kolekcia bola rozdelená na 4 časti: prvá bola inšpirovaná Stellou McCartney, čiže minimalizmis, pánska móda a trošku androgýnny štýl, druhá sa inšpirovala Saint Laurent, takže jej dominovala koža, grunge a biker boots, tretiu inšpirovala Isabel Marant a priniesla jednoduchosť, čiernu farbu a opäť kožu, posledná bola v mene Balmain a obsahovala veľa glamouru a skvelých večerných modelov. Samozrejme, že sa mi najviac páčila štvrtá, najmä červená róba a kombinácia maxisukne, topu a opasku, ktorú uvidíte na fotkách, kde Vám ukážem kúsky, ktoré sa mi najviac páčili.
Takže suma sumárum, show to bola super a ja som si ju vychutnala najmä vďaka super ľuďom, s ktorými som bola, no a tiež atmosfére. Viac akcií ako táto v Košiciach poprosím! ;)

Tuesday, October 15, 2013

with the best people I know ;)

So, my weekend was amazing.
Timi came to visit to Košice, so we went secondhand shopping (Timi got a coat and I have a new huge sweater), soup festival and we went to see Mango fall fashion show with Patrik, but more about that later. We had a party that night like the right eastern people from my country always do. And after that came Sunday, so it was the end of the best weekend recently and I realized again that it really doesn´t matter where you are, what matters is that you are with people who you like so much. ;)
And how was your weekend?

No, mám za sebou skvelý víkend.
Do KE prišla Timi, takže sme samozrejme absolvovali sekáče (Timi má kabát, ja obrovský sveter, obe za 50 centov), polievkový festival a večer sme šli za Patrikom omrknúť Mango jesennú fashion show, ale o tom neskôr. Večer sme poriadne zapili východniarskym štýlom, no a už bola nedeľa a koniec najlepšieho víkendu za poslednú dobu. A ja si opäť uvedomujem, že naozaj nezáleží na tom, kde sa nachádzate, na to, aby ste sa mali super Vás musia obklopovať ľudia, ktorých máte veľmi radi. ;)
Vy ste mali aký?


Thursday, October 10, 2013

little things

Right now I´m in a more difficult stage of life. I´m thinking more about the serious stuff like future life, school, job...
That is the reason I focus on those little things that make me happy like my Mišo, your comments, delicious food, dogs from the shelter, new episodes from my favorite show, meetings with the real friends, caramel coffee, cheesecake and new cat ears headband. :D
What little things make YOU happy? ;)


Mám také trošku "rozhádzanejšie" obdobie. Myslím na také "dospelejšie" veci ohľadom budúceho života, školy, práce...
Preto si to kompenzujem tým, že sa zameriavam na malé veci, čo ma tešia.
Napríklad na môjho Miša, Vaše komentáre, dobré jedlo, psíka z útulku, nový diel môjho obľúbeného seriálu, stretnutia s tými pravými kamarátmi, karamelové latté, cheesecake alebo nová čelenka s mačacími uškami. :D
Asi si treba hľadať také malé radosti. ;)
Aké momentálne tešia Vás?Sunday, October 06, 2013

done

So, the filming of Shopping maniacs is done. I was soo tired yesterday, that I fell asleep just after one glass of wine. I´m going to check out Nuit Blanche tonight and traveling to Bratislava tomorrow. I will come back next weekend because of Mango fashion show with Timi and Patrik, so even though I will travel a lot it looks like the next weekend will be great. ;)
Do you know about any good events for next week I should check out? ;)

Som po Nákupných maniačkach. Včera som bola taká unavená, že som odkväcla na gauč už po jednom pohári vína. Dnes idem na Bielu noc, zajtra do Bratislavy. Na ďalší víkend som opäť doma, pretože ideme na Mango fashion show aj s Timi a Patrikom, takže myslím, že to vyzerá síce na otravné cestovanie, ale super víkend. ;)
Viete ešte o nejakých akciách na ďalší týždeň, ktoré by som mala určite stihnúť? ;)


Thursday, October 03, 2013

giveaway winner is...

Hi! I´m sorry, that I´m posting this late, but the show Shopping maniacs keeps me busy this week. It´s really a great expercience, full of closets, good food, drinks, contact with new people and mostly shopping. I really recommend it if you don´t have a problem with cameras.
I´m filming a Košice edition until the end of this week, but I can´t say more because of the contract. ;)
Keep your fingers crossed for me! ;)

Ahojte! Prepáčte, že až teraz, ale tento týždeň ma zamestnávajú Nákupné maniačky. Je to naozaj super skúsenosť, plná šatníkov, dobrého jedla, pitia, kontaktu s novými ľuďmi a hlavne nakupovania. Ak nemáte problém s kamerami, tak Vám odporúčam sa tam prihlásiť.
Ja točím košickú edíciu do konca tohto týždňa, ale viac Vám na základe zmluvy prezradiť nemôžem. ;)
Držte mi prsty! ;)