Tuesday, November 26, 2013

warm days are over, warm days are gone

This has happened to me for the first time in my life.
That with winter starting I go crazy for dark colours and especially black.
I have created a pattern during school days: oversized dark sweaters, comfy ankle boots and some studded jewelry.
So today, I had to change it and be more chic. Still sticking to the dark colours though. ;)
Does this happen to you? Do you prefer to wear darker colours with the winter slowly starting?

P.S.:This satin dress from C&A (from sale;) is a match made in heaven! So comfy, almost like my pajamas. :D

Toto sa mi naozaj stalo asi prvý raz v živote.
Že s prichádzajúcou zimou zbožňujem všetky tmavé farby a najmä čiernu.
Vytvorila som si vlastný "vzorec" na každý školský deň: oversized tmavý sveter, pohodlné členkové čižmy a nejaká tá ocvokovaná bižutéria.
Takže dnes som to už musela zmeniť a byť viac chic. Stále sa však držím tmavých farieb. ;)
Tiež sa to stáva aj Vám? Že s pomaly prichádzajúcou zimou preferujete tmavšie farby?

P.S.:Tieto saténové šaty z C&A (z výpredaja;) sú taká menšia srdcovečka, lebo sú také pohodlné ako pyžamko. :DThursday, November 21, 2013

best internet cats ;)

Yesterday was for me the last day to wear flats. I know what the weather is like right now but I just couldn't help myself. I had to wear these new kitty flats at least once before the winter comes. :)
So, let me tell you something about me you don't know. I love cats! No, not crazy old lady style like. I like all the internet memes, gifs and funny videos with them. I'm a dog person- you already know that I would love to own a little Pomsky one day but I would love to own a cat too. They are totally crazy sometimes so it will be fun to watch them or even film them. :D Timi is kinda similar, we could spend hours just laughing at cat videos- and are planning to do so on Friday (with some wine of course ;).
And I will show you my favorite internet cats right after outfit photos. ;)

Včera bol naozaj posledný deň, kedy som si obula balerínky. Áno, viem aké je vonku počasie, ale nemohla som im odolať, musela som ich mať na nohách predtým, ako ich odložím do skrine až do jari. :)
Takže, práve sa dozviete niečo, čo o mne ešte neviete: zbožňujem mačky! Nie, nie v štýle starej šialenej dievky, ale trošku v novšom štýle, čiže všetky vtipné videá s nimi, gify alebo meme. Ako už viete, najradšej by som mala psa, predsa len, psi sú oddaní a plní lásky, no a hlavne keď vyzerajú tak rozkošne ako môj vysnený Pomsky, tak sa jednoducho musíte zaľúbiť. Ale zase, mačky majú vlastnú osobnosť a priznajme si, niekedy im riadne šibe, takže vlastniť jednu a možno aj natáčať nejaké tie mačacie videá by mohla byť riadna sranda. :) Timi je mi v tomto naozaj podobná, naozaj sme sa našli v tom, že dokážeme aj hodiny sedieť a rehotať sa nad mačacími videami - čo plánujeme v piatok (aj s pohárom vína, možno dvomi, šiestimi :D).
No a hneď za outfit fotkami nájdete moje najobľúbenejšie internetové mačaciny. ;)Tuesday, November 19, 2013

Pop-Up Bazzart Store Košice

Minulý piatok sme boli v Auparku s Patrikom omrknúť nový Pop-Up Bazzart Store.
Tento dočasný obchod ponúka originálne výrobky od zaujímavých slovenských dizajnérov, viacerých dokonca pochádzajúcich z Košíc. Spomeniem napríklad mená ako Lenka Sršňová, LU:KA, Rado Repický, Sewologylab... V nasledujúcich fotkách Vám ukážem, čo ma zo všetkého najviac zaujalo. :) Viac info TU

P.S.: V nasledujúcich dňoch majú pripravenú špecialitu- ilustrované piatky - každý druhý piatok si do shopu pozvú jedného ilustrátora, ktorý bude kresliť obrázky aj na papierové tašky, čiže ten, kto nakúpi, dostane originálnu tašku k nákupu. ;)

P.S.2: Čoskoro mám pre Vás aj ja pripravenú špecialitu- giveaway o Bazzart clutch kabelku. (viac už čoskoro na facebooku :)

We went to Aupark to check out the new Pop-Up Bazzart Store last Friday with Patrik.
This temporary shop offers unique products from interesting Slovak designers. Many of them even come from Košice. I bet you know names like Lenka Sršňová, LU:KA, Rado Repický, Sewologylab... Following photos will show you what I liked the most.


Saturday, November 16, 2013

F&F party wear collection 2013

We (Timi and me) went to F&F showroom yesterday to see the new F&F party wear collection for 2013.
What was there? So much yummy food (seriously unless I want to be a sumo warrior I can't visit this showroom often :), great atmosphere with prosecco (Timi has a great gangsta pic with it) and most importantly a perfect collection (for the first time I like at least 90% of it)!
I think that everybody can find something to like in it: from classic LBDs, fur, animal prints, glitter, chic collars on dresses, lace, bold colours to leather, edgier pieces and printed clothes. I recently fell in love with pumps so I'm really thinking about one bold blue pair. :) And, of course, I liked so many bags - you will see. ;)
And I have no idea how this happened but we have already chosen outfits for our future daugthers. :D
So enjoy the photos! :)

S Timi sme včera boli na návšteve v F&F showroome, kde nám bola predstavená tohtoročná party wear kolekcia.
V skratke: strašne veľa mňamózneho jedla (čiže späť na intrák som ani nešla busom, iba som sa gúľala :D), super atmosféra s proseccom (Timi má s ním riadnu gangsta party fotku :D), ale najpodstatnejšie, s perfektnou kolekciou (po prvý raz sa mi z nej páči asi 90% vecí :)!
Vyberie si každý... Od klasických LBD, kožušín, zvieracích potlačí, flitrov, chic golierikov na šatách, čipku, výrazné farby, až po kožu, drsnejšie modely a potlače na tričkách. Ja si momentálne fičím na lodičkách, takže zvažujem jedny prekrásne modré. :) A samozrejme, páčilo sa mi tam toľko kabeliek, veď uvidíte. ;)
A neviem či nám už tikajú biologické hodiny, ale vybrali sme si aj veci pre naše budúce dcéry. :D
No, dosť už mojich kecov, radšej si pozrite fotky. :)Thursday, November 14, 2013

Fall, won't you please just end already?

Some people like fall. Maybe for a lot of colours in nature, piles of leaves or cooler weather.
But that is not my case for sure.
It's the worst season of all. Why? Here are some reasons:
1. Rain. All the time.
2. Wind that breakes umbrellas and that combined with number 1 causes you to be wet. All the time.
3. Days short as... seriously I can't find one polite word.
4. Not much sun so the light for photos is terrible.
5. Cold weather that goes together with so many layers! Don't get me started on how long it takes to try something on in shop when you have that many layers.
6. Bad mood. I don't know if I'm the only one but once the days start to go darker and colder I seem to be in such a bad mood. Always thinking about serious stuff and being sentimental.

What do you like about fall and what you don't? :)

Niektorí ľudia majú radi jeseň pre krásne farby v prírode, obrovské kopy listov (ok, tie sa páčia aj mne najmä, keď do nich skáčem:) alebo chladnejšie počasie.
Ale to nie je môj prípad.
Podľa mňa je jeseň to najhoršie ročné obdobie zo všetkých. Prečo?
1. Lebo stále prší.
2. Lebo fúka hnusný vietor, ktorý: a)láme dáždniky alebo b)robí z nich satelity. A skombinované s bodom 1. jednoducho znamená, že som mokrá ako myš (a Rišo Müller, na vodu myslím, pretože nemám inú možnosť).
3. Dni krátke asi ako ... no nenájdem jedno slušné slovo.
4. Málo slnka, takže fotky s takýmto svetlom vyzerajú otrasne.
5. Studené počasie a veľa veľa vrstiev. No a to, že skúšanie vecí v obchode je kvôli nim dvakrát dlhšie asi spomínať nemusím.
6. Zlá nálada. Neviem, či to máte aj vy, ale u mňa sa každý rok spolu s kratšími dňami a ochladením objavuje fakt blbá nálada. Vtedy vždy rozmýšľam nad vážnymi vecami a som dosť sentimentálna.

A čo vy? Čo na jeseni (ne)máte radi vy? :)Monday, November 11, 2013

little party never killed nobody

I promised to show you my outfit from Great Gatsby party so here it is.
Even though I still haven't seen the movie, I have read the book and I absolutely love that era so i had so much fun with styling this whole thing.
If I could chose one era to live in, it would be the Great Gatsby era with flapper girls, parties, glam and swing.
Enough from me today I still have to pack.
So I hope you like it! ;)

Takže, na facebooku ste sa zhodli, že chcete vidieť môj outfit z Great Gatsby party. Takže tu ho máte.
Síce som film doteraz nevidela, ale knižku som čítala, danú éru milujem, takže som si vymýšľanie kostýmu neskutočne užila.
Ak by som si mala vybrať, v akom období z histórie by som žila, tak by to bolo práve toto. S množstvom večierkov, červeného rúžu, flapper girls, glamom a swingom!
Odo mňa pre dnešok všetko, musím sa totiž baliť.
Tak dúfam, že sa Vám to páči. ;)

A na facebooku máte GIVEAWAY! ;)


Friday, November 08, 2013

leather & red

Right now I'm just sitting in a train heading back home again.
I have so many plans for the weekend!
I want to finally visit some thrift shops, help my mom with sorting old clothes and accessories (I hope I will find some old treasures!), add more new items to my shop and also get together with Janka and Nela from shopping maniacs to drink some wine. 
So I hope everything will go as planned. ;)

What about you and your weekend plans?


Práve sedím vo vlaku a opäť sa chystám domov.
Mám už hrozne veľa plánov na víkend!.
Chcem napríklad konečne po dlhej dobe navštíviť nejaké secondhandy, realizovať obrovské upratovanie a  triedenie staršieho oblečenia, a doplnkov (možno sa nájdu nejaké poklady aj tam!), nahádzať niečo nové do shopu (keďže som tam naposledy pridala veci ešte keď pomaly existovali dinosaury), no a vínečko tentoraz s Jankou a Nelou z maniačok.
Tak dúfam, že všetko pôjde tak, ako má. ;)

A čo vy? Aké máte plány na víkend?Wednesday, November 06, 2013

Printic

When Printic team wrote me an email a couple of weeks ago I couldn't respond because Gmail chose to put their email into spam folder. Fortunately I open it sometimes so I found it. And I have no regrets! My iPhone has a new app (finally something more useful than Candy Crush or Angry Birds). :)

Keď ma pred pár týždňami oslovili z Printicu, bohužiaľ gmail rozhodol sám, dal ich do spamu a donútil ma ich takto drzo ignorovať. Našťastie aj spam niekedy otváram, takže som ich našla. A neľutujem! Môj iPhone je bohatší o ďalšiu aplikáciu (po dlhej dobe aj užitočnú, keďže momentálne si fičím na Candy Crush alebo Angry Birds:).Friday, November 01, 2013

you can’t make everyone like you

One thing I have learned: You can't please everyone.
There's always at least one person that hates everything you do.
The show Shopping maniacs is almost over and today is my shopping day.
To tell you the truth, I´m happy I will spend these two days without any internet connection. Because there will be comments and I bet there will be some negative ones. 
Have a great weekend! :)

Jedna vec, ktorú som sa naučila, je, že naozaj nevyhoviete každému.
Vždy sa nájde aspoň jedna osoba, ktorá nenávidí všetko, čo robíte.
Nákupné maniačky dnes končia a nakupujem ja.
Aby som Vám povedala pravdu, som šťastná, že som až do zajtra na chate, bez internetu. Pretože komentáre budú a určite aj veľmi negatívne.
Mojím heslom v show bolo byť za každú cenu sama sebou, úprimná a povedať, čo si myslím. Ja som aká som, nepotrebujem sa na niečo hrať. Brala som to celé veľmi s nadhľadom. Ten chýbal osobám, ktoré chceli za každú cenu vyhrať. Ja som tam šla s iným cieľom, a to hlavne si to celé užiť a zabaviť sa. Čiže som veľmi zvedavá, ako to celé bude zostrihané. Samozrejme sa určite ozvú nejaké hlasy, že ako ja môžem kritizovať ostatných podľa šatníka, aký mám. Sto ľudí, sto chutí, každému sa páči niečo úplne odlišné a o tom celá táto show je, preto nerozumiem, ak sa niekto uráža. Mal predsa vedieť, do čoho ide. :)
Prajem Vám skvelý víkend! :)