Friday, June 06, 2014

F&F showroom a/w 2014
On Thursday we went with Timi to our favourite F&F showroom to check out the new collection for autumn/winter 2014. I always feel so good there that I don't want to leave at all! Not because of all the clothes, amazing food but mostly because of F&F team that always makes us feel so good! (Btw: Thanks for the invitation, I am so grateful!:)

V utorok sme sa s Timi vybrali do nášho obľúbeného F&F showroomu. Vždy je tam tak skvele, že ani nechceme odísť, nielen kvôli móde, fajnotkám každého druhu, ale hlavne vďaka F&F tímu, s ktorým je vždy skvelá atmosféra! (Týmto ďakujem za pozvanie! :)
I absolutely LOVE the new collection. Not only because of the amount of dresses and a great quality, but mostly because everyone can find something that describes his/her style there. It has so many lenghts, cuts, colours, materials, patterns and it all looks so luxurious! :) The collection can be divided into 3 basic parts: Cabaret, Duchess and Fable.

Nová kolekcia sa mi páči zo všetkých asi najviac. Nielen preto, že obsahuje veľa šiat a je naozaj kvalitná, ale aj preto, že si z nej vyberie naozaj každý- má mnoho strihov, dĺžok, potlačí, farieb a materiálov a celá dýcha luxusom, aký sa najmä na zimnú kolekciu veľmi hodí. :) Dá sa rozdeliť na tri základné časti: Cabaret, Duchess a Fable.


CabaretIt's a little provocative, burlesque and sexy! It contains my favourite transparent materials, lace, negligee like dresses in combination with luxurious looking fur (PETA, I know it looks good but it's fake so no need to throw green colour at me). Also has a lot of glitter, feathers, satin, velvet and for example women's tuxedo.

Je  veľmi burleskná, trošku provokatívna a sexi! Moje obľúbené priesvitné materiály, čipka, negližé pripomínajúce šaty v kombinácii s luxusne vyzerajúcimi kožušinami (umelými- takže Vás PETA neobleje zelenou farbou ako jednu luxusnú dámu, ktorú som videla vo Viedni :) Zastúpené je tiež perie, flitre, satén, zamat, ale aj napríklad dámsky smoking. 
Duchess


Inspired by one of my favourite ladies that is Kate Middleton! So the combination of timeless elegance and classic but not at all boring! It is a source of a decent inspiration full of vintage pieces, floral patterns, lace, leather, knits and colours like caramel, burgundy or brown. Sophisticated!

Inšpirovaná mojou obľúbenou Kate Middleton alebo dámami z vyšších, šľachtických vrstiev. Teda spojenie elegancie a klasiky, ale vôbec nie nudnej alebo usadlej. Predstavuje zdroj decentnej inšpirácie, plnej vintage, kvetinových vzorov, opäť čipky, kože, pletenín a tlmených farieb ako karamelová, vínová či hnedá. Zosobnenie sofistikovanosti. :)


Timi in action. :D
Timi v akcii. :D

 FableYou all know that coat is mine for sure! I found it first! :D
Timea si myslí, že ho bude mať skôr, ale to o mne výrazne pochybuje, lebo som ho našla prvá! :D
Fable tells a story about a grunge princess, so the combo of maturity and girlishness- Made of more extravagant pieces that a true fashionista would wear. Consits of lace, transparent materials, satin, vintage denim, tassels, rose patterns and brings also more textures and patterns togeter. It offers colours like white, pink, apricot or dark blue. I can't wait until the end of august when it will be in stores! :)

Alebo poviedka, rozpráva príbeh grunge princeznej, teda kombinácie zrelosti a dievčenskosti. Trošku extravagantnejšie kúsky, ktoré si oblečie naozajstná fashionistka, obsahujúce opať čipku, priesvitné materiály, satén, vintage denim, strapce, vzory ruži, či spájanie mnohých vzorov navzájom a farby ako biela, ružová, marhuľová alebo tmavomodrá. Juj teším sa, keď sa kolekcia dostane do obchodov koncom augusta! :)


And something delicious to finish it all:
  A ešte mňamky na koniec:


4 comments:

 1. Anonymous14:53

  Vyzerá dobre, normálne škoda, že nie som na Slovensku, šla by som si niečo kúpiť. Akurát s tými kožušinami sa nemôžem stotožniť, nevyzerajú luxusne a je z nich na prvý pohľad jasné, že sú umelé. O názore na kožušiny o tom potom, no z pohľadu človeka, ktorý videl kvalitné pravé kožušiny im to nezožeriem ani náhodou. Tak ale čo by chcel človek za takú cenu, že? (Smoking je inak po anglicky tuxedo...)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jasné,všimla som si už aj ja ráno,len som vo vlaku a nevedela som to opraviť.:)

   Delete
 2. zimna kolekcia takto pred letom by ma asi moc nebavila pozerat :D ale mnamky zavidim;)

  ReplyDelete
 3. Pekné vecičky, pojdem to potom očíhať. :)

  http://youtu.be/6CKALPh6BSY

  ReplyDelete