Thursday, January 30, 2014

diy : floral headband


Today I will show you how I made the headband inspired by Lana Del Rey that I wore 2 days ago.
It's pretty simple, so let's start. :)

Dnes Vám ukážem, ako som si vyrobila čelenku z minulého postu, inšpirovanú tými, ktoré nosí Lana Del Rey.
Je to skutočne veľmi jednoduché, takže začneme. :)


Tuesday, January 28, 2014

winter fairy

I'm sorry for not posting much, I had so much stuff to do! :/
I'm also leaving for a skiing trip in Austria  in a couple of days so that would not make it any better. But I will make it up to you, I promise. :)
This dress from Chicnova came yesterday and I knew what I needed to create - this fairy like headband. :)
I will try to post the DIY tutorial this week. :)

Ahojte, poslednú dobu som toho mala trošku viacej, takže som si na blog nenašla čas, mrzí ma to. :/
O pár dní odchádzam na týždeň do Rakúska, takže ma tu tiež asi veľmi neuvidíte, ale dúfam, že so začiatkom semestra sa to zlepší a ja Vám to vynahradím. :)
Včera mi došli tieto šaty z Chicnovy, takže som hneď vedela, čo si k nim vyrobím. 
Túto vílovskú čelenku. :) DIY návod sa Vám posnažím pridať ešte tento týždeň. :)
Thursday, January 23, 2014

lace & leather

The winter finally came today. To tell you the truth, I was freezing when I had to take my coat off during shooting. I even have goosebumps on one of the photos. ;)
A big contrast to last week when we went to Hainburg and I have seen spring flowers blooming and birds singing.
Right now I spend the most of my time inside writing my thesis. 
I hope you spend your time better than me. :)

Perinbaba sa umúdrila a dnes dokonca snežilo. Nebolo mi všetko jedno, keď som si zobliekala kabát na fotenie. Na jednej fotke mi vidno poriadne zimomriavky. ;)
Dobrý kontrast k minulému týždňu, keď sme s Mišom boli v Hainburgu a v jednom dvore kvitli jarné kvietky, a spievali vtáčiky.
Momentálne ma zamestnáva diplomovka, takže trávim väčšinu času vnútri, skrčená nad notebookom (už ma bolí chrbát ako svinka divá:). Dúfam, že svoj čas trávite lepšie ako ja. :)
Btw, chystám sa pridať nové veci do shopu na facebooku. Mali by ste záujem? :)Sunday, January 19, 2014

movie tips


Movie tips, again. :)
If you have some tips for movies I should watch, just leave a comment. ;)

V poslednom čase som videla dosť veľa filmov, tak Vám ich opäť predstavím a zhodnotím.
A ste niektoré videli, s niečím (ne)súhlasíte alebo máte tip na nejaký dobrý nový film, tak určite nechajte komentár, budem rada. ;)

Monday, January 13, 2014

Ples v opere 2014 (od najkrajších rób až po faily)

Sorry, today in slovak only because this post is relevant to Slovak readers mostly. :)

Takže, ako viete, včera sa konal ďalší ročník Plesu v opere.
Bola som veľmi prekvapená, že tento rok sa failov objavilo omnoho menej, ako napríklad minulé roky (veď si spomente napríklad na Hasprovej disco rukávy minulý rok alebo Studenkovej modrú katastrofu z roka 2012).
Naozaj musím priznať, že som ani nedýchala pri viacerých róbach, takže začneme kráľovnami večera, potom kategóriou WOW, čiže prekrásnymi róbami,z ktorých sa mi zatajil dych, ďalej nasleduje kategória OK, teda rób, ktoré nesklamali, ale zase ma ani neočarili natoľko, ako som očakávala, no a na konci kategória FAIL, pričom je asi každému jasné, čo znamená.;) Počítajte však s tým, že tu určite nie sú všetky dámy večera, je to len užší výber, ktorý sa riadil iba mojim subjektívnym názorom. ;)

Ešte pred začiatkom, všimla som si, že na tomto ročníku Plesu v opere dominovala čierna farba. Ja proti čiernej nemám absolútne nič, nosím ju (hlavne túto jeseň a zimu) veľmi často, ale myslím si, že na takúto slávnostnú udalosť by sa hodilo niečo, čo zaujme, očarí a nie splynie s davom. Tu máte dôkaz- veď tie ženy úplne splývajú s partnermi - už len nech začnú stepovať a môžeme natočiť slovenský Happy Feet. :)


Saturday, January 11, 2014

softie from Sammydress

According to Mišo, I looked like a blanket yesterday.
He was talking about the material of my skirt+sweatshirt combo.
Seriously the softest and the most comfortable one I have ever worn. 
I have always thought that the key is a great underwear (even if you are the only person that knows about it). But I've learned today that the material also plays a huge role in the way you feel. ;)
What do you feel the most comfortable in?

Btw, speaking about Sammydress - my first order went ok: everything came in a month (I blame the holidays for it) and everything was packed well. ;)

Včera mi Mišo povedal, že som bola oblečená ako deka. :D
Narážal na materiál z ktorého je táto kombinácia sukne+mikiny.
Naozaj najmäkší a najpohodlnejší, aký som kedy mala na sebe (cítim sa, akoby ma navštívil Azuritko :D).
Vždy som mala názor, že ak mám na sebe skvelé spodné prádlo, tak sa cítim super (aj keď o ňom viem len ja). Od dnešného dňa to platí aj na mäkučké materiály. ;)
V čom sa cítite najpohodlnejšie vy?

Btw, k Sammydress - moja prvá objednávka dopadla ok: všetko mi prišlo za mesiac (myslím, že hlavne vďaka sviatkom), našťastie som si po to nemusela ísť na colnicu a bolo to dobre zabalené, takže to dorazilo bez poškodenia. ;)Tuesday, January 07, 2014

blog's 3rd birthday + giveaway!

Sorry, today in slovak only. ;)

Ahoj :)
Ak ste čítali facebook, tak viete, že blog mal včera tretie narodeniny. :)
Tento rok pre blog a mňa priniesol mnoho super skúseností: začalo to pozvánkou do F&F showroomu, pokračovalo článkom v Inspire, mini odpoveďou na SME.sk, potom som konečne začala žiť mimo doby kamennej, pretože som dostala iPhone 5 a odvtedy už konečne fičím na Instagrame a prispievanie na môj Tumblr, a Facebook  fan page je oveľa jednoduchšie, tento rok som pre Vás konečne natočila aj nejaké tie videá (konkrétne z Primarku a ďalšie bude čoskoro;), potom ste ma mohli vidieť aj na Wau v Nákupných maniačkach, po ktorých mi Vás pribudlo neskutočné množstvo, ku koncu roka sme tiež boli na Mango fashion show a december priniesol nový Canon, vďaka ktorému tu bude dúfam už len veľa kvalitných fotiek. ;) Cez tento rok som tiež spoznala veľmi veľa skvelých ľudí (a upevnila vzťahy s tými, ktorí naozaj stoja za to (že Timi a Patrik?!;).
Toto všetko by bez Vás všetkých nebolo možné, preto Vám veľmi ďakujem, za komentáre (aj negatívne:), za lajky a každý jeden klik. :)


Sunday, January 05, 2014

fakey fake ;)

Hi :)
First let me start with saying what I already said on Shopping Maniacs, I really hate fakes. When people pretend that what they own is original and spent a lot of money (but not as much as on the real designer pieces) on replicas to pretend to be what they are not instead of buying something without fake brand name but with a good quality.
Some of you wrote me that by ordering this sweatshirt from Oasap I contradicted myself. To explain to you what I think: yes this sweatshirt IS inspired by fall 2013 collection from Givenchy but it doesn't have any fake Givenchy tags and it is different in a lot of details so for me it's not a fake.
Let's get this straight,for something being fake someone has to cause (something inferior or not genuine) to appear more valuable, desirable, or real by fraud or pretence. I am definitely not pretending that this is an original sweatshirt from Givenchy I can truly say that I have ordered it from Oasap and I will also give you link after all the pics. ;)
Btw, when I want to buy shoes from H&M looking like Litas from Jeffrey Campbell am I also buying fake ones? ;)

Ahoj :)
Na začiatku Vám znovu pripomeniem niečo, čo som už povedala v Nákupných maniačkach. Naozaj neznášam "fejky".Áno, keď som mala 15, kúpila som si napodobeninu Balenciagy a doteraz ju mám odloženú v škatuli, aby mi pripomínala, aká som bola drbnutá. :D Nemám rada, ak majú ľudia potrebu predstierať, že to, čo vlastnia, je originál, a namiesto kvalitnej koženej kabelky si radšej kúpia nejakú z Turecka s názvom Luis Wifon.
Niekoľko z Vás mi napísalo, že tým, že som si objednala túto mikinu z Oasapu, si takto protirečím. Aby som Vám to vysvetlila po lopate: áno, táto mikina je inšpirovaná kolekciou jeseň/zima 2013 značky Givenchy, ale nielenže nemá ani štítky s fake Givenchy označením, ale líši sa aj vo viacerých detailoch, takže pre mňa "fejkom" nie je.
Keď som si hľadala definíciu "fejku", prišla som na to, že je definovaný ako niečo nepravé, neautentické, ktoré niekto vydáva za pravé pomocou predstierania alebo podvodu. Ja naozaj nepredstieram, že by šlo o Givenchy, priznám sa, že som ju objednala z Oasapu a na konci postu nájdete aj presný link. ;)
Na záver taká otázočka, ak si hypoteticky chcem kúpiť topánky z H&M vyzerajúce ako Lity od Jeffreyho Campbella, tak si kupujem napodobeninu? ;)


Friday, January 03, 2014

first new in of 2014

Happy New Year 2014! I hope it will be at least 100-times better than the older one. :)
I haven't been here for a long long time.
But I have a good excuse- I have spent most of the holidays without internet or laptop. :)
I had peaceful Christmas and a wild New Year's Eve.;) Timi also came to visit so we celebrated my late birthday with Patrik. I'm glad it all went as planned! :)
I also have some new stuff I want to show you in this post.

How was your Christmas and New Year's Eve? :)

Šťastný nový rok 2014! Dúfam, že bude tak stokrát lepší ako ten predchádzajúci. :)
Už som tu nebola dlho predlho. :)
Ale tak mám dobrú výhovorku- väčšinu sviatkov som trávila mimo netu a ak aj nejaký bol, tak som so sebou nemala laptop. :)
Moje Vianoce boli veľmi pokojné, Silvester zase divoký, presne tak, ako to má byť.;) Medzitým ma prišla mrknúť Timi a oneskorene sme takto aj s Patrikom oslavovali moje narodeniny a oslava bola presne podľa mojich predstáv! :)
Nahromadilo sa mi pár nových vecí, ktoré by som Vám v tomto poste chcela ukázať.

Prezraďte mi, ako ste sviatky trávili vy? :)