Thursday, March 27, 2014

hair story

Hi, just a little heads up: my hair looks completely different now. As you have probably noticed, I've been experimenting with my hair colour lately. I was thinking about getting a light pink ombre but I settled for the "normal" one. My hairdresser couldn't do it right and I have spent the longest time in hair salon ever. But that was long ago so I don't care anymore. So I had violet hair, then golden blonde and I wanted to go darker so my hair was a random brown colour I didn't like that much. I wanted to have healthier and more natural hair but I was so unsatisfied with it! I once heard that when you like your hair colour you have to stick to it and you can't change it. I know that is true. So I will not listen to anyone that tries to give me advice about MY hair. I know how I feel and that is the only thing that's important. So I'm very very light blonde again. :)
How about you? Have you ever had any bad hair experience? :)

Ahojte, len taký heads up, vlasy na fotkách sa úplne odlišujú od mojich terajších, ale to je preto, lebo sme to fotili v pondelok. :) Ako ste si asi poslednú dobu všimli, snažila som sa experimentovať s farbou vlasov. Veľmi dlhú dobu som rozmýšľala nad ombre so svetloružovými končekmi vlasov, nakoniec som sa rozhodla pre normálne, ktoré bohužiaľ môj kaderník nevedel vytvoriť, lebo farba podľa neho nezareagovala tak, ako mala, výsledkom bol pre mňa najdlhšie trávený čas v salóne, aký som kedy zažila. Toto riešiť nebudem, veď to bolo dávno. Tak som mala na hlave chvíľku svetlofialovú, potom medovú blond, nakoniec som sa rozhodla to stmaviť a prešla som do hnedo neurčitej farby, lebo som myslela, že to pre vlasy bude zdravšie a prirodzenejšie, ale v skutočnosti to nebolo. Mám dosť. Poznáte ten pocit, keď sa necítite vo svojej koži? Tak ja som ho mala každý deň, jednoducho tie vlasy mi neskutočne liezli na nervy. Raz som počula veľmi pravdivú vetu, že ak ste raz spokojné s farbou vlasov, ktorú máte už dlhšiu dobu, tak ju nesmiete meniť, lebo to nedopadne dobre. Tým sa už budem riadiť a nebudem dávať na názory okolia. Tak som späť v úplne svetlej blond, síce to ešte nie je na 100% taká, akú chcem, ale dávam tomu ešte mesiac, dva, kým si vlasy trošku oddýchnu a bude to (dúfam :) ok.
A vy čo? Už ste niekedy mali podobné vlasové experimenty, ktoré nedopadli tak, ako mali? :)


Thursday, March 20, 2014

dorm life

These photos are from our last weekend in Košice. I'm back home. Again. Thank god! To be honest I can't wait to finally move out of dorms and live by myself. Because:
1.Women are not as tidy as they seem to be. Seriously, I share my bathroom with nine of them. I don't want to be very specific to gross you out but I would never walk in that bathroom without my flip-flops.
2.You probably don't know what yogurt thief is. I didn't either. But now I know because she is stealing ours. The best experience was one with me waking up with a huge hangover and coming to an empty fridge. Priceless.
3.You can forget about any privacy at all. It's guranteed that when you want to get your beauty sleep right before an exam/night shift/whatever, people living one floor up decide to move their furniture/have sex/have the loudest party possible.
Don't get me wrong, there is something special about dorm life but I just want to live on my own!:)


Tieto fotky sú z ešte z košického víkendu. A ja som znovu v Košiciach. Doma. Bože, ako veľmi ma to teší.
Teraz, keď už končím školu a bývam nejaký ten čas na internáte si konečne uvedomujem hodnotu domova.
Už chcem tak veľmi bývať sama. Lebo:
1.Ak Vás niekto raz bude presviedčať o tom, že ženy sú poriadkumilovnejšie ako chlapi, tak mu neverte. Po zdieľaní kúpeľne s ďalšími deviatimi ženami to naozaj viem. Konkretizovať nebudem, lebo Vás nechcem úplne znechutiť, iba spomeniem, že bez žabiek by som sa do nej neodvážila ísť nikdy.
2.Neviem, či viete, čo je to jogurtofil. Ani ja som to nevedela, až do tohto roka, keď nám jeden (no presne povedané jedna) nepribudla na bunku. Miluje všetky jogurty natoľko, že ich v noci kradne iným ľuďom z chladničiek a svoje pôsobisko už rozšírila aj na iné potraviny. Radosť takto s opicou prísť do chladničky a nájsť prázdnu poličku. :D
3.No, súkromie jednoducho neexistuje a zaručene platí, že keď sa chcete vyspať na skúšku, nočnú a pod. sa niekto v izbe nad Vami rozhodne posúvať nábytok o polnoci/mať divoký sex/plánovať a následne realizovať party storočia.
Neberte ma zle, aj internát má svoje čaro. Ale ja už chcem mať vlastný priestor (a pokojne aj bez vysnenej tabuľovej steny v kuchyni, bieleho nábytku a veľkého šatníka, ale vlastný!:)Tuesday, March 18, 2014

Mango spring/summer 2014 fashion show

Lat weekend was completely amazing. We went to Mango spring/summer 2014 fashion show in DoubleTree by Hilton in Košice. The show was great as expected beause Patrik organized it. :)
The collection was divided into 4 parts: first, classic one, full of white&white combinations and flowers, second, urban sporty one with a lot of stripes, third, etno one full of earthy colours that also introduced the Mango kids collection for the first time in Košice and the fourth one, my favourite, ceremonial one with evening gowns and women tuxedo.
Btw, big plus for the models' hair and shoes (even though some of them looked really painful :).
So, I will show you my favourite pieces in following photos and let me know what you think! :)

Minulý víkend bol úplne super a naozaj neskutočne akčný, takže som sa k postu z Mango fashion show v Hiltone v Košiciach dostala až teraz. Veľmi dobrá prehliadka so super hudbou, ale tak stojí za ňou Patrik, takže ako inak by mohla dopadnúť, že. ;)
Čo sa týka kolekcie, tak zoradená bola na štyri väčšie bloky, konkrétne klasika v podobe kombinácie bielej a bielej alebo kvetov, potom druhá časť, v ktorej boli hlavne prúžkované kombinácie a športovejšie urban modely, tretia plná etna a zemitých farieb, ktorá zároveň prvý raz v Košiciach predstavila detskú kolekciu Mango kids (s rozkošnými detskými modelkami a modelmi:) a nakoniec moja najobľúbenejšia, teda modely na slávnostnejšie príležitosti, čiže dlhé róby a dámsky smoking.
Btw, dávam veľké plus za hairstyle modeliek a tiež topánky (aj keď niektoré vyzerali neskutočne bolestivo:).
V nasledujúcich fotkách Vám ukážem moje obľúbené kúsky a budem rada, ak sa mi vyjadríte, či sa Vám kolekcia páči a čo Vás zaujalo najviac. :)


Thursday, March 13, 2014

Fero Mikloško: Little black collection 2014


Little Black Collection is a new spring collection by slovak fashion designer Fero Mikloško inspired by little black dress. We went to see it last Monday and I really liked it, because: 1. I'm so into black right now, 2.I love dresses (but the collection also has skirts, tops, coats or pants) and 3. I love lace (and there was a lot of it - also fur, brocade or sequins). This collection proved that a classic like lbd can have many beautiful forms.
You can see my favourites and also some details in following photos.
Do you like it? :)

Ako som Vám už minule spomínala, v pondelok sme boli omrknúť novú kolekciu Fera Mikloška na jar s názvom Little Black Collection. Už z názvu vyplýva, že šlo o kolekciu inšpirovanú the little black dress alebo malými čiernymi. V poslednej dobe mám čierne obdobie a túto farbu nefarbu nosím veľmi často, takže som sa veľmi potešila. Rovnako aj preto, že som šatový maniak, ale okrem nich v nej nájdete aj nohavice, sukne či kabátiky. Z materiálov prevládala moja obľúbená čipka, brokát, kožušiny či flitrové aplikácie. Veľmi pekná kolekcia, ktorá dokázala, že aj taká klasika ako LBD môže mať veľa krásnych podôb. 
Na fotkách nájdete moje obľúbené kúsky, ale aj zopár detailov.
Páči sa Vám?


Friday, March 07, 2014

can't wait

The spring is slowly starting and I can't wait for the warmer weather!
I'm just looking forward to all of the flats, loafers, pumps, thinner tights, trench coats, leather jackets and no thickcoats, scarfs and layering! And also to the days with sun so bright that going out without sunglasses is impossible! :)
What about you? What are you looking forward to? :)

Konečne ide jar!:)
Síce momentálne počasiu šibe a je to s ním ako na húsenkovej dráhe, ale konečne je teplejšie.
Teším sa na obdobie bez hrubých kabátov, šálov a vrstvenia, keď budem nosiť balerínky, loafers, lodičky, tenšie pančušky, trenchcoaty a navrch iba kožené bundy. A na dni, keď bude slnko také silné, že bez slnečných okuliarov ani nevyjdem z domu! Naozaj sa už nemôžem dočkať.:)
A čo vy? Na čo sa tešíte vy? :)Wednesday, March 05, 2014

diy : floral sunglasses


It's diy time again! 
A couple of days ago I was on tumblr and I stumbled upon an amazing floral sunglasses. The best thing about them is that they are so simple to create and nobody will have one like you.
So let's start!

Dnes si dáme ďalšie diy!
Pred pár dňami som na tumblri narazila na perfektné okuliare. Janka (alebo Kitty z Nákupných maniačok ;) mi dala perfektný nápad, že by som si ich mohla urobiť sama. Stalo sa tak a musím uznať, že to bolo veľmi jednoduché a najlepšie na tom je, že nikto nebude mať presne rovnaké ako vy! :)


Saturday, March 01, 2014

sick dreamer

I hate being sick. I had so many plans to be with my friends (because it's Patrik's birthday today!:) and family but I don't want to get them sick either so I can't. My "best" friends are tea, antibiotics, codein and big blanket right now. Really funny group, mostly because codein can get you addicted. :D
So as soon as I got a chance to get out of the house I took it and these photos are the result. I promise I'm back under my blanket now! :P

Nemám rada byť chorá. Veď kto by mal? Mala som toľko plánov byť s mojimi kamarátmi (napríklad oslavovať, lebo Patrik má narodeniny, tak ešte raz všetko najlepšie!:) a rodinkou, lenže nechcem nikoho nakaziť, tak musím ostať doma. S mojimi "najlepšími" kamarátmi antibiotikami, codeinom, čajom a veľkou dekou. Zábavná partia, naozaj. Hlavne codein, ktorý vie vyvolať závislosť. :D
Keď som dostala príležitosť vypadnúť aspoň na chvíľu z domu, tak som sa jej chopila a vznikli nasledujúce fotky. A nebojte sa, už som späť pod dekou! :P