Tuesday, May 27, 2014

life goes on

Sorry today in slovak only.

Takže dnes vďaka nedostatku času píšem iba po slovensky.
Štátnice mám úspešne za sebou, diplomku bohužiaľ nie. Niečo nad čím som strávila 3 mesiace práce jednoducho neakceptovali. Pre mňa ako neskutočného perfekcionistu to bolo naozaj ťažké prijať. Takže posledné dni som trávila nespaním, nejedením, stresovaním následkom čoho som po včerajších štátniciach do postele odpadla ako zabitá.
Hovorí sa, že v živote sa všetko nejakým spôsobom poskladá tak, aby to celé malo nejaký ďalší zmysel. Ten vyšší zmysel v tom, že musím znovu prepracovať celú prácu, no a že promócie nebudem mať s mojimi kamarátmi naozaj zatiaľ nechápem. Čas ho však dúfam pravdepodobne ukáže.

Prajem Vám krásny začiatok týždňa! (určite krajší ako ten môj:)
Btw, tie fotky som upravila minimálne, v mojom editore nohavice vyzerajú normálne, ale Blogger im vytvára takú farbu, že Centropenky sa nechytajú :D


Thursday, May 22, 2014

last one

Last post before finals because I don't have much time left and I really have to study.
I'm stressed, depressed and I pray that I will make it.
Have a great weekend and wish me luck next Monday!:)


Posledný post pred štátnicami.

Lebo keďže zostávajú iba necelé štyri dni, tak sa naozaj musím sústrediť len na učenie.
Samozrejme, to by som nebola ja, keby som "nevychytala" miesto úplne prvého skúšaného. :D
Takže môj denný režim bude pozostávať zo stresovania, učenia, nadávania, pitia kávy a energeťákov, no a hlavne dúfania, že to celé nejako prežijem.
Tak Vám želám skvelý víkend a v pondelok mi držte prsty! :)

P.S.:K outfitu- toto som mala na sebe včera večer s Patrikom, ale fotila som to až dnes pri lepšom svetle. ;)Monday, May 19, 2014

stripes, blue & metallic pink


Today the combination of stripes, bright blue and metallic pink.
And no other words.
Have a great week! :)


Dnes kombinácia prúžkov s výraznou modrou a metalickou ružovou.
A pre zmenu bez ďalšieho textu.
Želám Vám krásny týždeň! :)


Saturday, May 17, 2014

finally out!

I finally got out today and it felt like this. The semester is over, but not the studing for my master's exam. I can't wait till it's all over!:)
Went for a coffee to Cafe Frei- I really recommend it- I love their vanilla, hazelnut and coconut flavored filter coffee- just try it, you will see!:)

Dnes som sa po dlhej dobe dostala von z domu. Oslepilo ma slnko (alebo niečo tomu podobné:D), ucítila som čerstvý vzduch a vyzerala som asi takto. Semester síce skončil, ale moje učenie na štátnice ešte bohužiaľ nie. Neviem sa už dočkať konca!:)
Dnes som sa aspoň na chvíľu vybrala do Cafe Frei- naozaj odporúčam ich prekvapkávanú kávu- najmä lieskovo orieškovú, vanilkovú a kokosovú- mňam!:)


Friday, May 09, 2014

new in


I spend most of my time at home studying so the only thing that enlightens my mood is online shopping and some diy projects. So let me show you what I have in this week's new in. :)

Keďže som odsúdená na to byť celý čas doma a učiť sa (a teda aj na zánik:) cez to najkrajšie možné počasie zatiaľ, tak sa aspoň vyžívam v aktivitách, ktoré mi deň rozjasnia (a tvoria nejaké to svetlo na konci tunela- ok, už trošku preháňam :D), ako napríklad online shopping a diy aktivity. :)
Dnes Vám ukážem, čo sa mi nakopilo od posledného new inu. :)


Saturday, May 03, 2014

F&F summer 2014


As you all know, we went to see the new F&F collection with Timi a couple of days ago. The mood in the showroom was great and the theme was carnival in Rio (as you can see by the headbands we are wearing:).
The collection is divided in to four parts again and consists of many materials, colours and prints. You can find animal, aztec, folk, floral prints and many other prints as well and also a lot of transparent textures and my beloved lace. There are also many colours from the pastel and neon ones to the classic black&white combination. You can choose from many pieces, like skirts (mini, midi, maxi, A-line or body conscious ones), shorts, dresses, jumpsuits, shoes, bags and other accessories. F&F has all kinds of swimsuits (bikini, tankini, monokini) and 90% of them are in stores already. :)
Next photos are all about my favourite pieces and some details. :)

Ako viete, nedávno sme s Timi boli v F&Fku omrknúť novú kolekciu na leto. Náladička v showroome bola super, témou bol karneval v Riu, tak sme si tieto neskutočné čelenky brazílskych tanečníc museli s Timi vyskúšať. :)
Kolekcia opäť pozostáva z viacerých celkov, v ktorých sa vyskytuje veľké množstvo rôznych materiálov, farieb a vzorov. Nájdete tu zvieracie, aztécke, ľudovejšie, kvetinové a mnohé iné vzory, moje veľmi obľúbené priesvitné kúsky a čipku, a aj rozmanité farby od neónových, pastelových až po klasickú kombináciu čiernej a bielej. Vybrať si môžete z rôznych druhov sukní (mini, midi, maxi, do áčka aj obtiahnuté), šortiek, overalov, šiat až po veľké množstvo topánok, kabeliek a iných doplnkov. V prípade plaviek si vybrať môžete z bikín, tankín aj celých plaviek, pričom 90% z nich je už v predaji. :)
Na nasledujúcich fotkách uvidíte moje obľúbené kúsky a aj zopár iných detailov. :)


Friday, May 02, 2014

International sammydress giveaway

Sammydress offered me a chance to host a giveaway for you so I said yes.
The prize is 20$ to spend on their website.
So here we go. :)


Mám pocit, že s giveaways sa v poslednú dobu roztrhlo vrece. :)

Takže tu máme ďalšiu, medzinárodnú.
Tentoraz o 20$ zo sammydress. :)