honest

by - Friday, February 27, 2015

Maybe I will sound like a big cliche but Australia has changed me.
I always hated how I look.
Starting with my nose, too small and not perfect for my taste. I always wanted a plastic surgery.
After that came my uncertainity with my body. I started with anorexia and eating one apple a day – I lost 20 kilograms in less than 6 months. Everybody was congratulating me and that was what kept me going even thought I was not sure if I can have babies anymore. The most important for me was how my ribs were showing.
I was happy for a little time, after that I started with bulimia. I wanted to eat normally but I felt so guilty the whole time so I don’t need to say anything more, you know what happened.
Then came my crazy diet stage with eating one meal a day. All caused by me not being satisfied with myself.
The end to it all came here in Australia. I really don’t have a problem with admitting that I love food, that I eat hummus at 11 PM, that I try new ice cream from Messina. Simply, I enjoy my life the way it is even with 2 kilograms more or less because our imperfections make us unique and trust me with the right person they become irrelevant. :)
So please, be happy with yourselves :)

Asi budem veľké klišé, ale Austrália ma zmenila.
Vždy som mala problém s tým ako vyzerám.
Odmala som nenávidela môj nos, vždy mi pripadal príliš malý a nedokonalý. Vždy som chcela plastiku.
Potom prišla neistota ohľadom mojej postavy, keď som začala s anorexiou a schudla 20 kilogramov za necelý polrok, lebo mi stačilo jesť jedno jablko za deň.  Ľudia v mojom okolí ma v tom len posilnili, keď sa zrazu začali zaujímať o to, ako je možné, že som schudla tak veľa a aké je to super. V daný moment nebolo pre mňa podstatnejšie nič, ako to, že mi bolo vidieť rebrá, bez ohľadu na moju neustálu únavu a hrozbu, že nikdy nebudem mať deti.
Chvíľková spokojnosť s mojím telom bola vystriedaná bulímiou, pretože som sa snažila jesť normálne, za čo ma vlastné zmýšľanie „odmenilo“ neustálymi výčitkami. Viete si domyslieť, aký to malo priebeh.
Potom prišli šialené diéty spojené s jedením raz denne. Ak mám povedať pravdu, nikdy ma neurobili šťastnou, pretože som nebola stotožnená sama so sebou.
Koniec všetkému nadišiel až tu, v Austrálii. Nemám problém s tým, že milujem dobré jedlo, že zjem hummus o pol jedenástej v noci alebo ochutnám novú zmrzlinu z Messiny. Jednoducho beriem život s tým, aký je, či už s 2 kilami naviac alebo menej, pretože naše nedokonalosti nás robia jedinečnými a pre tú správnu osobu budú absolútne nepodstatné. :)
Takže prosím, budte všetci spokojní s tým, ako vyzeráte! :)

 


skirt - Valleygirl
dress (underneath) - Sheinside
shoes - Target
bag - Kmart
earrings - Chicnova

You May Also Like

12 comments

 1. krásne napísané a držím palce, nech ti tento postoj vydrží čo najdlhšie! je super, že si už so sebou spokojná. :) inak outfit je krásny ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Super clanek! Prosla jsem si v zivote necim podobnym a myslim, ze mnoho zen nema rado samu sebe.... a je to skoda. Jsou to vetsinou promarnene roky stravene touhou byt dokonala... mne pomohl az blog Caroline Dooner, ktera mi otevrela oci.
  http://thefuckitdiet.com/blog/

  ReplyDelete
 3. Zuzanko, když ti napíšu, že rozhodně nejsi člověk, který by měl být nešťastný ze svého vzhledu, můžeš mi věřiž, že je to pravda a nepíšu to ze soucitu :) jsem ráda, že jsi se z toho dostala :)

  ReplyDelete
 4. Nikto so sebou nikdy nebude 100% spokojný (hlavne nie ženy), no musíme sa naučiť mať sa rady také aké sme. Je super, že sa ti to podarilo a myslím, že týmto článkom inšpiruješ mnohé z nás aby sa o to tiež pokúsili. Držím palce, aby ti tento postoj vydržal už stále.

  Krásny outfit, najviac sa mi páči ten top :)

  Blonďavá Potvora

  ReplyDelete
 5. Ved ty mas uplne roztopasny nostek! Taky cute mnam mnam! Co by zan ine dali! Ver mi, na plastiku chodia zeny s fotkami nosa, aky mas ty, ze taky chcu! Danibella

  ReplyDelete
 6. Je super, že jsi konečně našla rovnováhu. Já jsem stále ještě ve fázi kontroly, porušování a výčitek :D.

  http://lifestylebykej.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 7. tá ružová je supeeeer :)
  http://simplytheblog.com/

  ReplyDelete
 8. ale tvoja priserna anglictina sa stale nezmenila ...

  ReplyDelete
 9. no fuuuu zuzka,
  krasny motyl sa z teba vyliahol.pri niektorych fotkach som mal az zimomriavky ako ti to pristane.klobuk dole pred tvojou fantaziou a vkusom v mode ,ktora ti neskutocne svedci.pokracuj v trende a nech sa ti dari.
  p.s.na tvoj blog som sa dostal nahodou cez neiaku sutaz co ma velmi potesilo,ktora v sucanosti prebieha a ver ci never,som rad ,ze som na nu klikol:)
  (kludne by si mohla nahradit Audrey)
  BT

  ReplyDelete
  Replies
  1. Milý BT, neviem kto si, ale tak si ma potešil, že ani nevieš :)

   Delete
 10. After reading your post,I think that health is the most important thing in the world. I love food and eating food.

  ReplyDelete