phobias

by - Wednesday, June 24, 2015


Everyone has something that he/she is scared of. Or if you want to say it the right way, everyone has some kind of phobia.
Most stick to the easy ones like the fear of snakes, small spaces, dark, bats etc.
Some have the weirdest of them all like genuphobia (fear of knees), plytomechanophobia (fear of washing machines), oikophobia (fear of household appliances), omphalophobia (fear of belly buttons :D) or even phobophobia (fear of phobias :D).
I am pretty classic, just afraid of clowns, spiders (pretty challenging in Australia) and heights (not high buildings, just places high from the ground where I feel in danger like mountain peaks, treetops etc.)
But the best way to conquer your fear is to face it, so that's why I went indoor rock climbing with my boyfriend last weekend. I have a bruised knee, feel better about myself but I don't really want to do it again. :P 
What about you, do you have any phobias?;)

Každý človek má z niečoho strach, alebo aby som to povedala správne, má nejakú fóbiu.
U väčšiny je to niečo jednoduché ako strach z hadov, malých priestorov, tmy, netopierov a pod.
U niektorých je to naozaj veľmi divný typ fóbie ako genufóbia (strach z kolien), plytomechanofóbia (strach z práčiek), oikofóbia (strach z domácich spotrebičov), omfalofóbia (strach z pupkov a ich dotyku :D) či napríklad fobofóbia (strach zo strachu :D). 
Ja ostávam pri klasike: strach z klaunov, pavúkov (naozaj som si nemohla vybrať lepšiu krajinu na život :D) a výšok (v zmysle miest vo výškach, kde sa necítim bezpečne ako útesy, skaly, vysoké stromy atď.)
Ale ako najlepšie prekonať svoj strach? Postaviť sa mu tvárou v tvár! Takže som minulý víkend s priateľom išla liezť na indoor lezeckú stenu. Ok, mám modrinu na kolene, lepší pocit zo seba, ale nemám chuť to skúsiť znovu. :P 
A čo vy, máte nejakú fóbiu?


top - vintage Moschino Cheap&Chic
skirt - Romwe
bag, sunglasses - Valleygirl
jacket - SheIn
shoes - Diane von Furstenberg
earrings - Chicnova

You May Also Like

4 comments

 1. Ja mám fóbiu z hmyzu, hlavne teda z kobyliek a nočných motýľov a chrobákov - všetko čo sa rýchlo a nevyspytateľne pohybuje. Kvôli kobylke v električke som schopná vystúpiť a čakať na ďalšiu :D A túto fóbiu nemám v pláne prekonávať lebo už len pri tej predstave je mi zle :D

  Blonďavá Potvora-GIVEAWAY

  ReplyDelete
 2. Já moc fóbie nemám, ani z výšek, z uzavřených prostor atd. Snad jen ten strach ze strachu. Strach nás totiž strašně omezuje a kolikrát o moc přicházíme jen proto, že se bojíme...

  PS: Ta Austrálie ti svědčí! :)

  Ela

  ReplyDelete
 3. Veľa ľudí má fóbiu z čiernej farby. Ale tu si potvrdila moje presvedčenie, že keď sa to vie, čierna farba nie je nikdy nudná. :)

  http://lubicakanichova.wix.com/overside

  ReplyDelete