truth

by - Wednesday, June 08, 2016


If you look at any social media or blogs what do you see? Amazing places, happy faces. You see what they want you to see. Obviously people won’t share the negatives. Why would they? It's hard.
It’s the same with me. You look at my Instagram and see beautiful beaches, new shoes, cute pics with friends… You go on my blog to see pictures of me with pretty backgrounds, new clothes and posts about how much I love Australia. It all seem like a little dream. 
Why? Because I don’t show you skypes that end in tears, sleepless nights spent missing my family and questioning my decisions, wondering how my niece looks in real life because I’ve only seen her from pictures. Don’t get me wrong, I don't do this to lie to you. I love this country, I love my boyfriend and I love my job but I also love the country I’m from, love my family and friends that I left behind. I’ve seen many people giving up and returning back home for the same reason. And with many of my friends living abroad, I always thought this would be easier, that this would get easier over time. But I doubt it will.
If I could I would split myself into two pieces so I can be at two places at the same time. For now, I think I just have to get used to it somehow.
Have a great rest of the week. ;)

Ak sa pozriete na akékoľvek sociálne médium alebo blog, tak čo vidíte? Nádherné miesta, usmiate tváre. Vidíte to, čo ostatní chcú, aby ste videli. Samozrejme, že ľudia nebudú zdieľať negatíva. Prečo by aj? Je to naozaj ťažké.

U mňa je to rovnako. Môj instagram je plný krásnych pláží, nových topánok, milých fotiek s kamarátmi... Môj blog je plný fotiek s krásnym pozadím, novým oblečením a postmi o tom, ako veľmi mám rada Austráliu. Všetko tak navonok vyzerá ako malý sen. Prečo? Lebo Vám neukazujem hovory cez skype, ktoré končia slzami, prebdené noci, keď mi chýba rodina a rozmýšľam nad mojimi rozhodnutiami, vďaka ktorým som moju malú neter videla iba na fotkách. Nepochopte to v zlom, nie je to preto, že by som Vám chcela klamať. Austrália je super, s priateľom som veľmi šťastná a práca ma napĺňa, ale rovnako mám rada Slovensko, ľúbim moju rodinu a chýbajú mi priatelia, ktorých som na Slovensku nechala. Od začiatku, čo som tu, som bola svedkom mnohých ľudí, ktorí sa vrátili domov z rovnakého dôvodu. A vzhľadom na to, že mám mnoho kamarátov žijúcich v zahraničí, som si vždy myslela, že to bude jednoduchšie, alebo sa to aspoň časom jednoduchším stane. Ale pochybujem.
Ak by sa to dalo, rozdelila by som sa na dve polovice, aby som mohla byť na dvoch miestach naraz. Zatiaľ mi zostáva iba si na to nejako zvyknúť.
Prajem Vám krásny zvyšok týždňa. ;)


dress - Romwe
clutch - Emilio Pucci
shoes - Diavolina
sunglasses - Zara
You May Also Like

3 comments

 1. Krasne saty ale nie na tvoju postavu dekolt mas prazdny a prave tieto saty si v tej oblasti pytaju toho viac a dost to kazi celkovy look :)

  ReplyDelete
 2. Z vlastnej skúsenosti: týmto prístupom si iba zarábaš na zbytočnú depresiu. Skype s rodinou nemá prinášať slzy a nervové zrútenie, ty nemáš prečo mať výčitky, že si sa rozhodla zmeniť svoj život a odísť do zahraničia. Nedá sa odísť do Austrálie ale srdce nechať na Slovensku. Treba akceptovať, že teraz je tvoj život tam a podľa toho sa správať. Chápem aj to s neterou, ale pre teba budú najpodstatnejšie tvoje deti. A aj tie sa dajú vychovať bez pomoci rodičov a niekedy je to dokonca lepšie, že sa tebe a partnerovi do výchovy detí nikto nekafre. Som vydatá a domov je tam, kde je môj manžel. Všade sa dajú nájsť noví priatelia a aj cez internet udržať kontakt s tými starými. Dôležité je nájsť si psychickú pohodu a prestať si vyčítať, že si odišla do zahraničia a tým pádom aj do lepšieho - lepší potenciál osobnostného a kariérneho rozvitia, nové zážitky, nové možnosti, atď. Domov je v srdci, nie v konkrétnych geografických súradniciach.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Krasne napisane. A mas velku pravdu. Dakujem za komentar, naozaj mi trosku zmenil pohlad na vec. :)

   Delete