autumn calling

by - Saturday, April 08, 2017

These would be one of the last summery and warm pictures for a while. At one of my favorite spots which is the roof of our apartment building. Great for watching the fireworks in the distance, stargazing at the Southern Cross, sunbathing on a very hot sunny day or doing yoga in the afternoon while watching the hotel guests at Novotel across the road (yes, I like to watch people but not in a creepy way:P).

Now with the temperatures dropping, rain starting to fall more and more often, and leaves turning brown it’s clear that the autumn is finally here. Or the season I always disliked the most. I used to be in a very depressed mood during this time of the year in the past because it meant travelling long hours to uni away from my family and good friends. Now I’m slowly starting to appreciate the little things connected to it. It sucks that I can’t wear summer dresses, sandals, drink wine on the balconies and eat a lot of lemonade ice blocks, but now I can enjoy layering with coats and scarves, wearing rain boots and finally stockings, drinking hot coffee on my way to work in the morning and eating warm soups!

This autumn will also be full of major decisions. We will definitely be moving out of this amazing city apartment soon and right now the destination is still not clear. We might stay in the city this time just by ourselves as a couple, move a little bit further away to a different suburb or even to a different city. We will see and I will definitely keep you updated.

Enjoy autumn if you’re in Australia and spring in Slovakia. ;)
Tieto fotky budú jedny z posledných letných a slnečných na nasledujúcich pár mesiacov. A sú z jedného z mojich najobľúbenejších miest, ktorým je strecha nášho bytového komplexu. Skvelá na sledovanie ohňostroja v diaľke, pozorovanie Južného kríža, opaľovanie sa cez tropické letné dni až po poobednú jógu spojenú so sledovaním hostí oproti v hoteli Novotel (áno, rada pozorujem ľudí, ale nie v strašidelnom zmysle :P).

Momentálne tu teploty klesajú, prší častejšie a listy pomaly, ale isto hnednú. Jasný znak toho, že prichádza jeseň. Alebo ročné obdobie, ktoré som vďaka cestovaniu do Bratislavy na internát preč od rodiny a blízkych priateľov vždy neznášala. Teraz si konečne začínam všímať jeho pozitívne stránky. Jasné, hnevá ma, že nemôžem nosiť letné šaty, sandále, piť studené víno na balkónoch a jesť množstvo citrónovej zmrzliny, ale teraz si aspoň môžem vychutnať vrstvenie kabátov a šálov, gumákov a pančušiek, popíjanie horúcej kávy na ceste ráno do práce alebo konečne teplé polievky!

Táto jeseň bude u nás spojená s veľkými rozhodnutiami. Napríklad ako sťahovanie. Aj napriek tomu, že tento byt v centre zbožnujeme, budeme sa z neho musieť o pár týždňov vysťahovať. Možno sami dvaja v pôvodnej lokalite, možno s viacerými ľuďmi trošku ďalej od centra a možno aj do celkom iného mesta. Čas ukáže a ja Vás určite budem updateovať.

Prajem krásnu austrálsku jeseň a ešte krajšiu slovenskú jar. ;)dress - Zaful
bag - SheIn 
sunglasses - Zaful 
shoes - F&F
bracelet - Rebecca Minkoff

You May Also Like

2 comments

 1. Je to naozaj divné takto, že je tam jeseň a tu jar a ešte ke´d si človek povie august, každý si predstaví horúco a vy tam máte zimu.. No čo už keď ste hore nohami. Alebo my? :D hm kráááásne šatičky

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Vyzeráš výborne a šaty aj kabelka sú krásne. A podobne ako píše Simona, je naozaj zvláštne, že rozprávaš o jeseni keď tu je konečne jar. V prvom momente som sa nad tým pozastavila kým mi došlo že si vlastne v Austrálii :D

  NITA
  NEW POST

  ReplyDelete